piątek, 10 marca 2017

14. Kongres European Society of Hypertension, Paryż 2004

Podróż lotnicza  TAM: Warszawa - Paryż
Z POWROTEM: Paryż - Warszawa
Cała podróż: 2736 km/1700mil

Mieszkałam: hotel Darcet
aa2
Przed hotelem Darcet w Paryżu z moimi młodszymi koleżankami.
aa2
Obrady kongresowe
aa2
Nasz dyżur podczas prezentacji plakatu
aa8
Przed centrum kongresowym w Paryżu
aa2
Moja badge'a
Kongres European Society of Hypertension w 2003 roku odbywał się po raz pierwszy poza murami uniwersytetu mediolańskiego, a w 2004 kongres zorganizowano w Paryżu. Obradowano w paryskim centrum kongresowym. Dla mnie wyjazd o tyle interesujący, że miałam pod opieką dwie młode koleżanki, z którymi prezentowaliśmy poster na kongresie. Już w 2003 roku jeden z moich młodszych kolegów, wykonujący pracę pod moim kierunkiem, otrzymał travel grant dla młodych badaczy. W 2004 roku powtórzyliśmy aplikację o taki grant dla dwóch koleżanek. Niestety badaczom z gorszym peselem grantów organizatorzy nie przyznawali i trzeba było wyasygnować  własne fundusze. 
Mieliśmy udaną prezentację plakatu i chyba bycie patronką młodych lekarzy podobało mi się, bo wystąpiłam jeszcze raz w tej roli w Paryżu (2004). Dwie inne koleżanki napisały pod moim kierunkiem 3 postery i otrzymały travel granty ESH.

Mieszkaliśmy w hotelu Darcet (225 euro za 5 noclegów), z którego było blisko do linii autobusowej wiozącej na lotnisko, ale dość daleko do centrum kongresowego. W hotelu Darcet poznałam podstawy pojęcia cozy w odniesieniu do hotelarstwa. Był to klasyczny paryski tani hotel, gdzie wyjście spod prysznica bez wdepnięcia prosto w klozet wymagało cyrkowych umiejętności. W hotelu toczył się cały czas remont, robotnicy wesoło nawoływali się w ramach folkloru, który ubarwiał personel pracujący w sali śniadaniowej.
Pamiętam uroczystość otwarcia kongresu z tak marnym cateringiem, jakiego nigdy potem nie spotkałam na żadnym kongresie, i to w stolicy światowej gastronomii, no ale wszyscy lubią na czymś oszczędzić …
aa2
Mój dyplom uczestnictwa
aa2
Program kongresu ESH
aa2
Nietypowe spojrzenie na Paryż
aa2
I typowe spojrzenie


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

13. Dziadkowie bez Granic w Madrycie, 2010

Madryt, jako przystanek na trasie Warszawa - Madryt - Algier 1. Na lotnisku 2.Sklep nieopodal naszego hotelu 3.Kolor czerwony ...