czwartek, 16 marca 2017

34. Samotny wieczór w Nowym Yorku

Hotel okazał się  zupełnie przyzwoitym miejscem, dojazd taxi z lotniska w ciągu 20 minut, krętymi autostradami. Następny lot miałam wczesnym popołudniem więc trzeba było wypełnić czas. Pod ręką była karta dań oferowanych przez restaurację hotelową i książka telefoniczna.
 Sięgnęłam więc po te dzieła. Cóż za pasjonująca była to lektura! Nie czytać w taką noc to grzech!
aa2
Doktorze, jeśli ci coś się nie udało, to nam się udało cię wybronić! - wołają reklamy w książce telefonicznej.
aa2
                  Dziś lepiej rozumiem charakter tych ogłoszeń
aa2
                              Jesteś niewinny krzyczą prawnicy
aa2
                             Nie ma sprawy, obronimy!
Hotel oferował śniadania za dodatkową opłatą. Już lektura  cennika była ucztą,a co mówić o samej konsumpcji! Na przykład danie zwane Cesarską sałatką z kurczaka za jedne 14,95 usd. Sałatka szefa  w tej samej cenie. Po wydaniu około 45 pln na pewno człowiek czuje się co najmniej jak szef, a może nawet jak cesarz gdybym danie zamówiła do pokoju – nie wiem, nie zaryzykowałam. Mogłam też pożywić się The Plaza Burger De Lux za 11,95 usd i poczuć się de-luksusowo. Jeszcze lepiej poczułabym się zamawiając New York Sirloin Steak ( broiled to perfect and Server with garlic herb butter) za jedne 28,95 usd. Albo rozrzutnie Filet Mignon za 29,95 usd, czy Honey musztard salmon za 23,95 usd.  Policzyłam, przemnożyła a tu czytam, że jeszcze 15% podatku i 2 usd za serwis.
Podczas konsumpcji można sobie zaplamić odzież – wtedy oddajemy do pralni, płacąc za upranie t-shirta 3,95 usd, piżamy 5,95 usd. Oczyszczeni z plam i pieniędzy możemy zająć się relaksującą lekturą.
Zabrałam się więc za lekturę książki telefonicznej – na początku umieszczone są wszelkie instytucje rządowe. Wiadomo - szacunek dla władzy rzecz podstawowa!
A potem wg alfabetu – na samym początku bogata oferta usług aborcyjnych, utkana ze słów gładkich i nie stresujących zdesperowanej przyszłej klientki. Dalej akupunktura w wykonaniu licencjonowanych akupunkturzystów. Potem adopcja z jakże uspokajającymi hasłami wybierz rodzinę dla twojego dziecka. Żadnego słowa o znaczeniu pejoratywnym.
Gdy nowojorska dziewczyn, mówiąca po hiszpańsku, wybrała już rodzinę dla swego dziecka i powracała do domu mogła będąc jeszcze w szoku ( w końcu nie codziennie ludzie wybierają rodzinę dla rodziny) na przykład spowodowała wypadek samochodowy czekała na nią cała armia prawników, którzy zapewniali, że nic nie musi płacić  dopóki oni nie wyciągną pieniędzy od ubezpieczyciela.
Gdy dziewczyna przebrnęła przez wszystkie formalności i wróciła do domu mogła tam na nią czekać babcia. Gdyby z babcią był kłopot to można ją oddać do The Adult Day Center – nazwę, którą na  polski przetłumaczymy Dzienna Przechowalnia Staruszków brzmi okropnie, a angielska jest taka nobilitująca. Zwłaszcza gdy przeczyta się ile dobrego takiego staruszka może spotkać w centrum – dyplomowane pielęgniarki 24 h do dyspozycji, kompletne programy terapeutyczne, nadzorowana dieta, outdoor patio i wiele innych smakowitych rzeczy.
Możemy też wybrać inne miejsce dla babci – nazwa również ładna Senior Assisted Living Community. A w  nim same dobre rzeczy -  dignity - independance – security…
Jeżeli nie masz problemu z wyborem rodziny dla urodzonego dziecka ani z babcią to możesz w takim NYC czuć się samotnie, a to jest już tylko mały krok do alkoholizmu. Ale też się nie martw – alcoholism treatment center czuwają! Mogą się nazywać  A- Absolute Care Detox Treatment Center. Wsparcie też dają Al Anon Family Inter - group.
Gdy w domu zamiast  babci zawadza stary mebel można pozbyć się go w sklepie z antykami.
No ale bez przesady z tym przywiązaniem do usług na literę A, wszak inne litery też są warte omówienia.
Na B – oczywiście bajgle! A gdy kto pechowy to Bancrupcy i full serwis z tym związany. No i banki!
Na C – car problems? Chiropractic oferująca zdecydowane rozwiązania  Don't sufer with pain. We can help!
Gdy nie ma ratunku w medycynie nawet alternatywnej jedynie churches mogą nieść ulgę w cierpieniu. Tak zafascynował mnie wybór kościołów, że przepisałam ich pełną listę.  Dość powiedzieć, że samych kościołów tytułujących się katolickimi jest 85 odmian.
aa2
                    Listę haseł zamykały hasła yogurt & zoo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

13. Dziadkowie bez Granic w Madrycie, 2010

Madryt, jako przystanek na trasie Warszawa - Madryt - Algier 1. Na lotnisku 2.Sklep nieopodal naszego hotelu 3.Kolor czerwony ...