Powered By Blogger

poniedziałek, 18 lutego 2019

18/02/2018. Cardiovascular Medicine is Not Immune to Sexual Harassment

Ledwo przeminęły Walentynki, a tu taki news!
Dr Estefania Oliveros, rezydentka kardiologii z Rush University Medical Center in Chicago, IL pisze o tym na stronie American College of Cardiology.
Wspominając klimatyczne Chicago Wasz sprawozdawca prasowy oddał się lekturze doniesienia:

Dr Estefania Oliveros pisze:
Według Światowej Organizacji Zdrowia, występowanie przemocy seksualnej dotyka jedną trzecią wszystkich kobiet na świecie. "Me Too" to międzynarodowy ruch przeciwko molestowaniu seksualnemu i napaściom, który ostatnio stał się gorącym tematem w mediach społecznościowych, telewizji, Hollywood, a nawet podczas ACC Annual Scientific Sessions (ACC.18) w Orlando, Floryda.
W 2006 roku Tarana Burke stworzyła zwrot "Me Too", aby wzmocnić pozycję kobiet poprzez empatię. W październiku 2017 roku #MeToo rozprzestrzeniło się niczym wirus jako hashtag służący do podnoszenia świadomości i został spopularyzowany przez znane osobistości. Obecnie jest to ruch międzynarodowy i ma obejmować zarówno mężczyzn, jak i kobiety w każdym wieku i każdej rasy.
Molestowanie seksualne i mizoginia wobec kobiet w medycynie były badane przez długi czas. Badanie z 1995 r. wykazało, że 52 procent wszystkich kobiet pracujących w medycynie akademickiej były molestowane seksualnie.
Niedawna ankieta przeprowadzona w 2016 r. wykazała, że ​​wśród amerykańskich wykładowców akademii medycznych około 30 procent kobiet i tylko 4 procent mężczyzn zgłosiło molestowanie seksualne. tak niskie wskaźniki zgłaszalności wynikają z tego iż osoby które skarżą się na molestowanie, często doznają negatywnych konsekwencji na ich ścieżkach kariery .
Inne dane https://www.healthimaging.com/topics/practice-management/reshma-jagsi-radiologys-expert-sexual-harassment-women-medicine wskazywały, że 60 procent praktykantów i studentów medycyny doświadczyło nękania lub dyskryminacji podczas szkolenia, ale większość z nich unikała zgłaszania jakichkolwiek incydentów, ponieważ bali się konsekwencji.
Jaka jest rola mężczyzn w ruchu #MeeToo? Przede wszystkim mężczyźni mogą być także ofiarami molestowania seksualnego. Mogą również stanowić głos w dyskusji i być znaczną część zbiorowego wysiłku na rzecz poprawy. Wielu moich mentorów nie milczy i raportuje o problemie - mówi Dr Estefania Oliveros.
Musimy tworzyć środowisko pracy, w którym obie płcie czują się swobodnie i ma w nim nękania. Zachęcamy do opowiadania swoich przeżyć związanych z molestowaniem seksualnym w miejscu pracy, ponieważ razem jesteśmy silniejsi i możemy być zmianą, której potrzebują nasze środowisko.
Dzisiaj to prawdopodobnie nie ty, jesteś ofiarą ale może to dotyczyć kogoś, kto siedzi obok ciebie. Mówienie jest więc obowiązkiem publicznym i może pomóc powstrzymać sprawcę oraz uchronić przed molestowaniem wiele osób.
Podsumowując dr Estefania Oliveros mówi: I want to speak about this issue because while I have not been a victim, I want to be an advocate and you should too.
Literatura
1.After defining the scope of sexual harassment in medicine, a physician says sharing stories and a national reckoning offer hope for Progress
https://ihpi.umich.edu/news/women-medicine-say-metoo-report-%E2%80%98appalling%E2%80%99-experiences
2.Reshma Jagsi: Radiology's expert on sexual harassment of women in medicine
https://www.healthimaging.com/topics/practice-management/reshma-jagsi-radiologys-expert-sexual-harassment-women-medicine
3.Sexual harassment of women in medicine: a problem for men to address
https://pmj.bmj.com/content/94/1108/129

@mimax2 /Krystyna Knypl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Diagnozowanie Nowego Wspaniałego Świata, odcinek pierwszy

  Krystyna Knypl Motto: Młodzi MYŚLĄ, że starzy są głupi, ale starzy WIEDZĄ, że młodzi są głupi. Agatha Christie , Morderstwo na ple...